14. víkend s Linuxom (LugCon)

V dňoch 13. a 14. mája 2006 sa na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, neďaleko budovy rektorátu na Moyzesovej 11, bude konať 14. víkend s Linuxom (LugCon). Organizátorom je Slovenské združenie používateľov operačného systému Linux a ide o podujatie určené všetkým priaznivcom slobodného softvéru.

Hlavný program Víkendu s Linuxom tvoria prednášky určené tak odbornej, ako aj laickejšej verejnosti, už tradične s bohatou diskusiou v ich závere aj 'v kuloároch'.

Peter Strážovec priblíži možnosti nasadenia Linuxu v prostredí, kde je síce majoritnou platformou MS Windows, ale firemná politika použitie Linuxu umožňuje.

Odborníkov zaujímajúcich sa o modelovanie a prezentáciu údajov (a zvlášť tých, ktorí by radi nahradili drahý komerčný softvér) zaujme prednáška Michala Kaukiča o knižnici Matplotlib.

Téme otvoreného softvéru v slovenskom školstve sa bude venovať Ján Husár zo združenia SKOSI, ktorý predstaví projekty pre podporu výučby otvorených technológií.

Ján Sáreník popíše skúsenosti s presunom servera na iný stroj so zachovaním jeho dostupnosti. Peter Feciľak priblíži manažment služieb v prostredí LDAP.

Bokom nezostane ani obľúbená téma bezpečnosti - Peter Krempa predstaví softér pre virtuálne privátne siete OpenVPN a priblíži jeho konfiguráciu a použitie a Michal Úradník rozoberie princípy a použitie chroot prostredia.

Približne hodina je plánovaná aj na neformálnu diskusiu a rady začiatočníkom aj pokročilejším používateľom, ktorí si s niečím nevedia rady.

Počas LugConu sa tiež uskutoční valné zhromaždenie SkLUG-u.

Na vašu bohatú účasť sa tešia organizátori aj prednášajúci.

Všetky informácie suvisejúce so 14. LugConom sa sústreďujú na adrese http://www.sklug.sk/projekty/lugcon/archiv/lugcon14/ .

Ďakujeme všetkým sponzorom a mediálnym partnerom za podporu tohto podujatia.

      S pozdravom
            Slovenské združenie používateľov operačného systému Linux (SkLUG)
            http://www.sklug.sk
            sklug@sklug.sk